معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست

اثر داریو فو از انتشارات قطره - مترجم: علی اصغر مقصودی-دهه 1970 میلادی

مرگ ناگهانی یک آنارشیست، بازیگری است که توسط نمایشنامه نویس ایتالیایی و فعال دار چوپان Dario Fo انجام شده است. در کلاسیک تئاتر قرن بیستم، در بیش از چهل کشور در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. در دو سال اول تولید آن، بیش از نیمی از میلیون نفر دیده شده بود که داروسازی فصلی بحث برانگیز، مرگ اتفاقی یک آنارشیست بود. از آن زمان تا کنون در سراسر جهان اجرا شده است و به طور گسترده ای به عنوان یک کلاسیک از نمایشنامه مدرن شناخته شده است. طنز تیز و خنده دار در مورد فساد سیاسی، این مورد مربوط به یک کارگران راه آهن آنارشیست است که در سال 1969، به دلیل مرگ وی از یک مرکز پلیس پلیس، به مرگ او رسیده است.


خرید کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
جستجوی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست در گودریدز

معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست از نگاه کاربران
دیوانه :آیا مردم خواستار نظامی واقعا عادلانه هستند؟باشه،ترتیبش رو می دیم. و به این ترتیب اونا به نظامی که کمتر غیر عادلانه باشه رضایت می دن.کارگرا فریاد میزنن :@به این استثمار شرم آور و حیوانی خاتمه بدین@و مت عمدتا طوری تجدید نظر می کنیم که اونا با وجودی که همچنان در استثمار باقی می مون،دیگه احساس شرمساری نمی کنن.اونا دیگه نمی خوان توی کارخونه کشته بشن;پس ما چند دستگاه حفاظتی تو کارخونه ها نصب میکنیم و حقوق و مزایای سرکارگر رو هم کمی افزایش می دیم.اونا می خوان سیستم طبقاتی جامعه محو و نابود بشه و ما کاری می کنیم که اختلافات طبقاتی جامعه خیلی شدید نباشه;یا اینکه چندان مشهود نباشه!اونا انقلاب میخوان ما بهشون اصلاحات می دیم،اصلاحات بی شمار;اصلا تو اصلاحات غرغشون می کنیم .یا در واقع اونا رو تو وعده وعید اصلاحات غرق می کنیم،چون حتی اصلاحات واقعی رو هم هرگز به اونا نمی دیم!

مشاهده لینک اصلی
این یکی از جالب ترین چیزهایی است که من در تمام طول سال دیده ام، و حقیقت مهمی در زیر آن وجود دارد. آن را سخت در افسانه slapstick خنده، که در آن جادوگران چشم خود شیشه خود را فرو برد و تقریبا مردم را از پنجره بیرون می اندازد. اما شما متوجه شده اید که Fo می گوید داستان در مورد افرادی که به طور اسرار آمیز در زندان پلیس مرده اند، و این اتفاق می افتد - تقریبا درست در خارج از تئاتر.

مشاهده لینک اصلی
مرگ اتفاقی یک آنارشیست یک بازی افسانه و جالب است. من هنوز هم فریاد می زنم که چگونه آن را توضیح دهم. از یک سو در حقیقت کاملا وحشتناک است - آن براساس حوادث واقعی و ماهیت خارقالعادهی این حادثهها، به انسانیت توهین میکنند (کاملا درست است که بد است) اما از سوی دیگر، پوچ بودن نیز خنده دار است. خوب چه کار کنیم. باید توجه داشته باشید که طنز پوچ بودن که باعث آسیب رساندن به آن می شود دقیقا همان چیزی است که FO در نظر گرفته است. خنده به معنای آن بود که با مخاطب باقی بماند و نقطه بازی این بود که شما داستان را به خانه بیاورید و فکر کنید که چه اتفاقی افتاده است. این یک ساختار بسیار هوشمندانه است، آموزش مردم با خنده، و Fo خوب است. اگر شما می توانید با ذهن باز به آن بیایید و بدانید که دیوانه وار به معنای پوچ بودن است، اما در پوچ و شیطانی او هم همین حقیقت را نزدیک می کند، شما با این بازی خوب کار می کنید. آن هوشمندانه و بسیار ارزشمند است اگر شما در مورد آن حتی برای دومین پرده قبلی فکر کنید. و به رغم سن بازی، برخورد با حقیقت که هرگز ناپدید می شود - آیا واقعا می دانید که چه فکر می کنید و می دانید یا به سادگی باور دارید که چه چیزی گفته می شود؟

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست


#ادبیات اقتباسی - #جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات ایتالیا - #دهه 1970 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی - #نمایشنامه سیاسی -
#انتشارات قطره - #داریو فو - #علی اصغر مقصودی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست


 کتاب ابلیس
 کتاب رگتایم
 کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
 کتاب دختر آقای خوشبین
 کتاب سیمای زنی در میان جمع
 کتاب تابستان پیش از تاریکی