معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست

اثر داریو فو از انتشارات قطره - مترجم: علی اصغر مقصودی-دهه 1970 میلادی

ارسال شده توسط ایران کتاب در تاریخ سه شنبه 12 دی 1396
Accidental Death of an Anarchist is a play by Italian playwright and left-wing activist Dario Fo. Considered a classic of 20th-century theater, it has been performed across the world in more than forty countries. In its first two years of production, Dario Fos controversial farce, Accidental Death of an Anarchist, was seen by over half a million people. It has since been performed all over the world and is widely recognised as a classic of modern drama. A sharp and hilarious satire on political corruption, it concerns the case of an anarchist railway worker who, in 1969, fell to his death from a police headquarters window.


خرید اینترنتی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
جستجوی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست در گودریدز

معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست از نگاه کاربران
دیوانه :آیا مردم خواستار نظامی واقعا عادلانه هستند؟باشه،ترتیبش رو می دیم. و به این ترتیب اونا به نظامی که کمتر غیر عادلانه باشه رضایت می دن.کارگرا فریاد میزنن :@به این استثمار شرم آور و حیوانی خاتمه بدین@و مت عمدتا طوری تجدید نظر می کنیم که اونا با وجودی که همچنان در استثمار باقی می مون،دیگه احساس شرمساری نمی کنن.اونا دیگه نمی خوان توی کارخونه کشته بشن;پس ما چند دستگاه حفاظتی تو کارخونه ها نصب میکنیم و حقوق و مزایای سرکارگر رو هم کمی افزایش می دیم.اونا می خوان سیستم طبقاتی جامعه محو و نابود بشه و ما کاری می کنیم که اختلافات طبقاتی جامعه خیلی شدید نباشه;یا اینکه چندان مشهود نباشه!اونا انقلاب میخوان ما بهشون اصلاحات می دیم،اصلاحات بی شمار;اصلا تو اصلاحات غرغشون می کنیم .یا در واقع اونا رو تو وعده وعید اصلاحات غرق می کنیم،چون حتی اصلاحات واقعی رو هم هرگز به اونا نمی دیم!

مشاهده لینک اصلی
این یکی از جالب ترین چیزهایی است که من در تمام طول سال دیده ام، و حقیقت مهمی در زیر آن وجود دارد. آن را سخت در افسانه slapstick خنده، که در آن جادوگران چشم خود شیشه خود را فرو برد و تقریبا مردم را از پنجره بیرون می اندازد. اما شما متوجه شده اید که Fo می گوید داستان در مورد افرادی که به طور اسرار آمیز در زندان پلیس مرده اند، و این اتفاق می افتد - تقریبا درست در خارج از تئاتر.

مشاهده لینک اصلی
مرگ اتفاقی یک آنارشیست یک بازی افسانه و جالب است. من هنوز هم فریاد می زنم که چگونه آن را توضیح دهم. از یک سو در حقیقت کاملا وحشتناک است - آن براساس حوادث واقعی و ماهیت خارقالعادهی این حادثهها، به انسانیت توهین میکنند (کاملا درست است که بد است) اما از سوی دیگر، پوچ بودن نیز خنده دار است. خوب چه کار کنیم. باید توجه داشته باشید که طنز پوچ بودن که باعث آسیب رساندن به آن می شود دقیقا همان چیزی است که FO در نظر گرفته است. خنده به معنای آن بود که با مخاطب باقی بماند و نقطه بازی این بود که شما داستان را به خانه بیاورید و فکر کنید که چه اتفاقی افتاده است. این یک ساختار بسیار هوشمندانه است، آموزش مردم با خنده، و Fo خوب است. اگر شما می توانید با ذهن باز به آن بیایید و بدانید که دیوانه وار به معنای پوچ بودن است، اما در پوچ و شیطانی او هم همین حقیقت را نزدیک می کند، شما با این بازی خوب کار می کنید. آن هوشمندانه و بسیار ارزشمند است اگر شما در مورد آن حتی برای دومین پرده قبلی فکر کنید. و به رغم سن بازی، برخورد با حقیقت که هرگز ناپدید می شود - آیا واقعا می دانید که چه فکر می کنید و می دانید یا به سادگی باور دارید که چه چیزی گفته می شود؟

مشاهده لینک اصلی
دسته بندی های مرتبط با - کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست


#ادبیات اقتباسی - #جایزه نوبل ادبیات - #ادبیات ایتالیا - #دهه 1970 میلادی - #ادبیات نمایشی - #نمایشنامه کمدی - #نمایشنامه سیاسی - #انتشارات قطره - #داریو فو - #علی اصغر مقصودی
#انتشارات قطره - #داریو فو - #علی اصغر مقصودی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست


 کتاب گرما و غبار
 کتاب ایزدان هم
 کتاب وقتی هیتلر خرگوش صورتی مرا ربود
 کتاب مرسیه و کامیه
 کتاب آبروی از دست رفته کاترینا بلوم
 کتاب ریشه ها